Štai tokio nepriekaištingumo yra Bhagavano darbai

Šį nuostabų atsitikimą papasakojo Venkatačalamas, kuris vyresniųjų studentų bendrabutyje yra atsakingas už virtuvės darbą. Čia jis darbuojasi apie 30 metų, nuo 1979-ųjų.

Jis papasakojo, kad statant vyresniųjų studentų bendrabutį, Svamis nuolat čia ateidavo ir praleisdavo labai daug laiko, prižiūrėdamas net smulkiausius darbus. Visiems buvo skaudu matyti, kad Svamis tiek daug laiko praleidžia darbų priežiūrai. Todėl vieną dieną Venkatačalamas, sukaupęs visą savo drąsą, nuėjo pas Bhagavaną ir tarė: „Tu čia praleidi tiek daug laiko, bet tai nebūtina. Mes patys galime viskuo pasirūpinti.“ Jis maloniai įtikinėjo Svamį, kad Jis savęs nevargintų, ir Jį patikino, kad visi darbai bus atlikti kuo geriausiai.

Į tai Svamis atsakė: „Ne ne. Jūs to padaryti negalite.“ Bet  Venkatačalamas buvo atkaklus: „Svami, mes tikrai galime tai padaryti.“ Tuomet Svamis tarė: „Gerai. Aš išeisiu. Bet iki rytojaus ryto turi būti užbaigti trys darbai. Sumontuoti baldai, atlikti elektros instaliacijos ir dažymo darbai. Ar gali tai užtikrinti?“ Venkatačalamas atsakė: „Svami, visi šie darbai jau beveik baigti. Be abejo, galiu užtikrinti.“ Tuomet jis nenumanė, kas jo laukia...

Svamio tą dieną nebuvo. Kaip Bhagavanui ir žadėjo,  Venkatačalamas asmeniškai prižiūrėjo visus darbus. Kitą dieną, apie devintą valandą ryto (Svamio tiksliai nurodytu laiku), prie bendrabučio privažiavo Svamio automobilis. Dar prieš pakylant į pastatą Svamis paklausė: „Aš tikrai viskas atlikta?“ Šis klausimas nuskambėjo tarsi įspėjimas.  Ventakačalamas buvo absoliučiai užtikrintas, todėl atsakė: „Svami, viskas atlikta. Ką liepei, viskas padaryta.“

Bhagavanas Jam būdingu stiliumi ištarė: „Hmmm..“, tarsi sakydamas: „Ką gi, dabar metas Mano darbui.“ Jis įėjo vidun ir rodydamas į spinteles tarė: „Gerai, atidaryk jas.“ Bendrabutyje mūsų spintelės yra trijų lentynėlių. Dvi lentynas uždaro dvejos vetikalios durelės, o trečioji lentyna turi horizontalias dureles, kurios atidarytos tampa studijų staliuku.

Taigi, Svamis tarė: „Atidaryk studijų staliuką ir parodyk Man.“ Aš taip ir padariau. Viskas buvo gerai, tačiau taip jau atsitiko, kad staliukas nebuvo visiškai lygiagretus su grindimis, buvo kelių laipsnių skirtumas. Svamiui tai akivaizdžiai nepatiko. Jis tarė: „Jeigu jūs šitaip montuosite baldus, tai kaip berniukai sėdės ir mokysis? Jiems pradės skaudėti nugarą ir kaklą.“

Buvo neįtikėtina, kokias šių mažų klaidų pasekmes Svamis įžvelgė. Jis tarė: „Tau nepavyko susidoruoti su baldų montavimo darbu. Vienas iš trijų darbų neatliktas. Ar bent elektros instaliavimą atlikai gerai?“

Dabar  Venkatačalamas jau nebvo toks užtikrintas. Jis tarė: „Tikiuosi, Svami. Esu beveik tikras, kad elektros darbai atlikti gerai.“ Tada Svamis pažvelgė aukštyn, ir tiesiai Jam virš galvos kabojo neizoliuotas laidas. Svamis paklausė: „Kas čia?“ Venkatačalamas sutriko. Tepasakė: „Svami, labai atsiprašau.“ Bhagavanas ir vėl davė jam pylos. Galiausiai Jis tarė: „Iš trijų darbų tu nesusidorojai su dviem. Ar bent dažymo darbai atlikti gerai?“ Venkatačalamą užvaldė jaudulys, jis atsakė: „Svami, neturiu supratimo.“

Bhagavanas priėjo prie lango ir patikrino jo atraminį kaištį (mažą medinę detalę kitoje lango pusėje, kuris neleidžia langui atsitrenkti). Jis ištraukė kaištį ir patikrino, ar nematomoji jo pusė nudažyta. Aišku, ji nebuvo nudažyta, dėl ko Venkatačalamas vėl gavo barti.

Štai tokio nepriekaištingumo yra Bhagavano darbai. To Jis tikisi ir iš mūsų.

Šaltinis: Radio Sai
Print Friendly Version of this page Get a PDF version of this webpage

Raktiniai žodžiai :